• WIELKI SUKCES NASZYCH UCZENNIC W PRESTIŻOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM NAGRODZONY PODCZAS GALI.

• 04.12.2022 18:47
      • Dnia  1 grudnia 2022 roku o godz. 12.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów XVIII edycji „Praskiego Konkursu Patriotycznego” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

• Zdobywcy I, II i III miejsca zaprezentowali swoją interpretację utworów  w sali teatralnej, przed licznie zgromadzoną publicznością.

W kategorii szkoły podstawowe I i II zajęły dwie uczennice z naszej szkoły:

miejsce I Maria Brzóska z kl. 8a - wiersz K.I. Gałczyńskiego pt. ,,Pieśń o fladze".

miejsce II Alicja Bukwa z kl. 4a - wiersz Józefa Szczepańskiego pt. ,,Dziś idę walczyć - Mamo!".

Na zakończenie spotkania  słowo do młodych skierował p. Tomasz Marzecki - przewodniczący jury. Podkreślił, że bycie Polakiem zobowiązuje do pięknej, poprawnej mowy w ojczystym języku. Zaapelował, by o ten język dbać nie tylko podczas recytacji, ale i na co dzień.

p. Krystyna Choińska i p. Marcin Kondratowicz