• Innowacja "Laboratorium zmysłów"

• 16.09.2021 11:09
      • Laboratorium zmysłów to innowacja pedagogiczna o charakterze metodycznym.
        Innowacja jest realizowana w klasie 2c, w roku szkolnym 2021/2022.
      • Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach:

-zachęcanie uczniów do eksperymentowania z różnymi fakturami, zapachami, kolorami

-wyposażenie ich w umiejętności łączenia produktów spożywczych w celu stworzenia mas plastycznych, farb itp.

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci. Plastyka Sensoryczna opiera się także na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych.
        Od strony działań plastycznych wykorzystywane są wyłącznie produkty spożywcze, używane do tworzenia farb i mas plastycznych. Plastyka migdałowa, cynamonowa, pomarańczowa, chilli. Plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka...

Sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów:

• węchu

• wzroku