• Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży

• 14.11.2021 21:44
        • Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży stają coraz bardziej popularnym zjawiskiem. Szacuje się, że w samej Polsce kryteria rozpoznania którejś z chorób psychicznych spełniać może nawet 20% młodych pacjentów.
        • Gdy mowa sprawia trudność. Kilka słów o afazji rowojowej.

• 27.10.2021 18:30
        • Październik to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o osobach z afazją rozwojową. Liczę, że poniższe informacje w niewielkim choćby stopniu pozwolą zrozumieć trudności dzieci zmagających się z problemami afatycznymi, a co za tym idzie, zrozumieć je.
        • Co nam dają gry planszowe?

• 17.10.2021 12:56
        • 10 października obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Towarzyszą one człowiekowi od tysiącleci: np. Senet ze starożytnego Egiptu czy Hnefatafl, czyli tzw. Średniowieczne szachy wikingów.
          Dlaczego warto sięgać po gry planszowe i angażować w nie nasze dziecko?
        • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 11.10.2021 15:19
        • 10 października obchodzimy „ ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO”. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszanie opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.