• Obchody rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowska

• 08.03.2022 11:12
      •   W ramach obchodu rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowską, która miała miejsce 25 lutego 1831 roku, klasa 7a wraz z wychowawczynią K. Choińską wybrała się do  kościoła Parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie, by obejrzeć wystawę poświęconą rodom:  Szembeków i Fredrów.
      •                             Wystawę przygotował Prezes Historycznego Towarzystwa Szembeków Władysław Szeląg. Dzięki zdjęciom  i opisom uczniowie mogli wzbogacić informacje o patronie swojej szkoły, jego krewnych oraz pisarzu, którego utwory omawiane są na lekcjach. Sylwetka Aleksandra Fredry stanie się jeszcze bardziej bliska zwłaszcza tym, którzy przystąpią doVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dzieł znakomitego autora.

p. Krystyna Choińska