• Stop Przemocy

• 12.10.2022 10:55
      • W ramach Międzynarodowego Dnia bez Przemocy, który przypada na 2 października, w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Stop przemocy" , która ze względu na bardzo duże zainteresowanie trwała tydzień, w terminie 3-7.10.2022r. Jej celem było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na problem agresji i przemocy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz odnalezienie sposobów na radzenie sobie z niepożądanymi emocjami i działaniami.
      • Wychowawcy otrzymali gotowe scenariusze lekcji i linki do filmów, które mogli wykorzystać na godzinie wychowawczej. Uczniowie klas ósmych czytali młodszym koleżankom, kolegom fragmenty z: ,,Wielkiej księgi uczuć" Grzegorza Kasdepke, ,,Dręczyciela w klasie” Elżbiety Zubrzyckiej oraz ,,Opowiadania na temat przemocy w szkole" Elizabeth Zöller. Następnie wymieniali się wiedzą, doświadczeniami, propozycjami, jak zwalczać przemoc. Wiele miłych słów skierowali do społeczności szkolnej i zapisali na karteczkach, które zamieszczono w ,,sercu" na tablicy informacyjnej (dolny hol). Oprócz nich tablicę zdobią prace plastyczne pt. ,,Stop przemocy!", wykonane przez uczniów klas 4-8, pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Olgi Zientarzewskiej i p. Agaty Leśniak.

Wszystkim, którzy okazali zainteresowanie, angażowali się w przebieg akcji zwalczającej przemoc i wspierali nas w działaniu, serdecznie dziękują: Krystyna Choińska, Marzena Garbowska